Sprzedaż gołębi
w ramach likwidacji hodowli
Górski Jan i Stanisław

Tak, to nie pomyłka – z kilku ważnych powodów (o tym dalej) wraz z tatą Janem podjęliśmy decyzję o sprzedaży gołębi w ramach likwidacji naszej hodowli. Osobiście mam nadzieję, że będzie, to maksymalnie 2-3 letnia przerwa w hodowli gołębi, jednakże na dzień dzisiejszy jesteśmy zmuszeni sprzedać WSZYSTKIE gołębie. Jeśli kiedyś wrócimy - to będziemy zaczynać od zera...

Likwidacja hodowli - to nie tzw. "chwyt marketingowy", czyli sztuczna likwidacja hodowli, jak to ma miejsce w wielu przypadkach. Sprzedajemy wszystkie gołębie jakie aktualnie posiadamy. Jak ktoś nie wierzy, to zapraszamy do Nowej Soli - można osobiście wybrać i kupić każdego gołębia.

Najważniejsze powody podjęcia decyzji o likwidacji hodowli są trzy. Pierwszy to stan zdrowia Jana Górskiego, który w ostatnich latach coraz bardziej uniemożliwia mu prowadzenie hodowli. Można powiedzieć, że w tym roku nastąpiło apogeum, ponieważ zmuszeni byliśmy przerwać loty gołębi dorosłych oraz podjąć decyzję o braku udziału w lotach gołębi młodych.

Drugi powód to zmiana miejsca zamieszkania, a co za tym idzie lokalizacji gołębników. Plan był taki, żeby od sezonu 2020 zacząć lotować młodymi gołębiami w nowym miejscu. Dziś wiemy, że szanse na to są małe, a jeśli stan zdrowia Jana Górskiego nie poprawi się, to praktycznie zerowe.

Trzeci powód, to brak zasobów czasowych. Prowadzenie firmy, która wydaje ogólnopolskie czasopismo, administruje i ciągle ulepsza program obliczeniowy Górski, z którego korzysta prawie 80 Oddziałów w całej Polsce w połączeniu z życiem rodzinnym, w którym jest dwójka małych dzieci, sprawia, że na hodowlę gołębi nie mam już czasu i nie jestem w stanie pomagać tacie.

W związku z powyższym, osoby zainteresowane kupnem gołębi, zarówno rozpłodowych jak i lotników dorosłych oraz młodych, prosimy o kontakt telefoniczny z Janem Górskim, tel. +48 695 081 778. Ceny za jakie będą sprzedawane gołębi będą zróżnicowane, w zależności od wieku, osiągnięć gołębia czy też wartości rozpłodowej. Osobiście uważam, że ceny nie są wygórowane, ponieważ zależy nam, aby gołębie zostały sprzedane.

Osobom, które mają od nas gołębie, nie trzeba przedstawiać naszej hodowli. W długiej historii tej hodowli (dawniej jako bracia Jan, Mariusz i Krzysztof Górscy) zdobywano praktycznie wszystkie tytuły na każdym szczeblu związkowej rywalizacji, na czele z tytułami Mistrzów Polski. Dodając do tego gołębia olimpijskiego w kat. C, najlepszego gołębia w lotach z Barcelony w latach 2010-2013 (3 czołowe konkursy na 3 wkładania) czy też zwycięstwo w locie finałowym Wspólnego Gołębnika Polska w 2016 (+ najlepszy lotnik tego WG) roku można śmiało powiedzieć, że jako hodowcy jesteśmy spełnieni. W ostatnich latach, nie ma co ukrywać, nasze gołębie najwyraźniej widać właśnie na zawodach typu wspólny gołębnik lub u innych hodowców, którzy lotują bezpośrednio naszymi gołębiami lub ich potomstwem. To jednak tylko potwierdzą, że geny naszych gołębi są wartościowe – w końcu to już ponad 30 lat konsekwentnej selekcji oraz przemyślanych zakupów, które dodatkowo wzmacniały nasze stado.

Potwierdzeniem powyższego jest historia z przed kilku dni. Zadzwonił do nas Eugeniusz Kokowicz, uczestnik WG Małopolska 2019. Jego gołąb zajął w tym roku 3. miejsce na locie finałowym. Powiedział, że rodzicem tego gołębia jest gołąb z naszej hodowli PL-0362-17-2138, którego kupił na aukcji po finale WG Małopolska 2017. Wówczas zajął on 17. miejsce na locie finałowym.

Pamiętaj! Cena za nasze gołębie wynika przede wszystkich ze sprawdzonej wartości rozpłodowej gołębi (lub ich rodziców w przypadku gołębi młodych), a nie tylko rodowodu. Rodowód, choć ważny, jest tylko kawałkiem papieru.

Więcej informacji o sprzedawanych gołębiach itd. udzielamy poprzez kontakt telefoniczny, do którego zachęcamy: Jan Górski +48 695 081 778.

Z poważaniem,

Stanisław Górski
właściciel i redaktor naczelny Poradnika Hodowcy

 

Film studia Tornado o hodowli braci Górskich

 

Felieton Jana Górskiego

Dla każdego kto kupi chociaż jednego gołębia dokładamy felieton Jana Górskiego - zbiór porad na 12 miesięcy roku hodowlanego.

 

Dane kontaktowe

Górski Jan i syn Stanisłaaw
67-100 Nowa Sól, ul. Kosmonautów 5a
tel. +48 695 081 778 - Jan