Poradnik - najczęściej zadawane pytania

Promocja w Internecie

 • Co nas odróżnia od innych firm tworzących strony internetowe?

  Pokaż odpowiedź. Kliknij, aby przeczytać...

  Firma Akmesoft nie oferuje stron internetowych - oferujemy indywidualną promocję w Internecie, której głównym narzędziem jest profesjonalna strona internetowa. Realizujemy usługi kompleksowo, obsługując każdego klienta indywidualnie, ponieważ tylko takie podejście daje gwarancję sukcesu w reklamie Internetowej.

  Jak oszukują twórcy pseudo-stron?

  Niestety większość osób na rynku stron internetowych chce łatwo zarobić wykorzystując to, że klienci nie posiadają specjalistycznej wiedzy na temat stron internetowych. Proponowane przez nich produkty (często za 300zł, 200zł lub nawet 100zł) nazywane są przez nas "okładkami". "Okładka", to minimalistyczna wersja strony internetowej, w której poświęcono uwagę tylko jej wyglądowi (to co widać "gołym okiem"). Nie tworzy się elementów o największym znaczeniu dla skutecznej reklamy w Internecie - niewidocznych składników strony internetowej, których wprowadzenie wymaga wiedzy, przeprowadzenia analiz rynku i dużej ilości czasu. Eliminując te niewidoczne i najbardziej pracochłonne elementy, twórcy pseudo-stron mogą oferować niskie ceny, jednakże sam produkt jest bezwartościowy pod kątem reklamy w Internecie.

  Najczęściej wykorzystywaną sztuczką, która ma udowodnić, że twórcy pseudo-stron niby zajęli się także pozycjonowaniem "okładki" jest efekt przywiązania się do domeny (nazwy strony). Wpisując do wyszukiwarki adres strony jako parametr szukania, pokazują jako wysoką pozycję w wyszukiwarkach internetowych ma strona. Efekt - pierwsze miejsce. Ale czy o to chodziło? NIE.

  Czy chodziło Ci o osoby, którzy znają Twoją firmę?

  Reklama (promocja) kierowana jest przede wszystkim do osób, które nie wiedzą o istnieniu Twojej firmy, jednakże są zainteresowani usługami/produktami, z którymi Ty jesteś związany.

  Należy uważać na "super" oferty pozycjonowania, za pomocą których Twoja strona ma osiągnąć wysoką pozycję w wyszukiwarkach internetowych w bardzo krótkim czasie. Stosuje się do tego sztuczne metody, które dają krótkotrwały efekt, a co gorsza, jeśli twórca wyszukiwarki (np. Google) odkryje taki proceder, to Twoja strona już w ogóle nie będzie się pojawić w tej wyszukiwarce.


  Nasza oferta to PROFESJONALNA strona internetowa, którą można opisać według schematu:

  • powinna być łatwo wyszukiwana przez użytkowników
  • powinna dawać użytkownikowi to czego szukał
  • gdy użytkownik znajdzie to co szukał, aby automatycznie był przekonany, że najlepiej zrobisz to dla niego Ty

  Punkt nr 1, to przede wszystkim dbanie o wysoką pozycję w wyszukiwarkach internetowych na wybrane słowa kluczowe, które pasują do branży Twojej działalności. Realizujemy to poprzez treść strony internetowej i sposób jej prezentacji, które są odpowiednio dobrane do grupy docelowej. Posiadamy ogromną wiedzę na ten temat, dzięki czemu w latach 2009-2010 byliśmy podwykonawcą liczącej się w Polsce firmy e-learningowej 4System z Zielonej Góry.

  Skuteczna realizacja punktu nr 1 jest najważnejsza - dzięki niej potencjalni klienci znajdą się na Twojej stronie internetowej. Aby odnieść końcowy sukces musisz wiedzieć, że ponad 80% użytkowników szuka w Internecie informacji, a nie konkretnej oferty. Osoba nawet zdecydowana na konkretny produkt / usługę odwiedzi kilka stron internetowych, aby przeczytać więcej o tym produkcie / usłudze. Wykorzystując tą wiedzę, projektujemy strony internetowe tak, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości i udzielić odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (punkt nr 2).

  Jeżeli użytkownik:

  • znajdzie na Twojej stronie informacje, których szukał
  • jeżeli będą one przedstawione w sposób przyjemny i zrozumiały
  , to zyskasz jego zaufanie (czyt. spełnisz punkt nr 3). Od zdobycia zaufania, do decyzji o kontakcie z Tobą jest już krótka droga.


  Jasne zasady współpracy

  Współpracując z nami wiesz co dostaniesz oraz czego możesz się spodziewać. Odcinamy się od autorów "okładek", którzy nie dość, że tworzą bezwartościowe strony, to jeszcze za każdą aktualizację żądają dużych pieniędzy - nie pozwól uzależnić się od nich. Z nami nie musisz bać się kosztów aktualizacji. Drobne zmiany realizujemy za darmo, większe za cenę, którą ustalamy na początku współpracy.

  Nasze usługi są kompleksowe, co oznacza, że za jedną cenę zrobimy to wszystko:

  • zaprojektujemy i wykonamy profesjonalną stronę w ścisłym kontakcie z Tobą,
  • dobierzemy odpowiednie treści i słowa kluczowe do grupy docelowej,
  • doradzimy przy wyborze domeny (nazwy strony),
  • konfigurujemy stronę internetową i konta pocztowe na własnym serwerze
  • uruchomimy stronę, zgłosimy do wyszukiwarek, wypozycjonujemy oraz cały czas monitorujemy czy wszystko jest dobrze...
  ...a wszystko to w eleganckiej i pasującej do Twojej branży szacie graficznej.

  Ukryj
 • Jaki jest "haczyk" w ofertach stron "ZA DARMO"?

  Pokaż odpowiedź. Kliknij, aby przeczytać...

  Promocje, które dotyczą darmowego założenia strony internetowej mają na celu zwabienie klienta , uzależnienie go od siebie i cykliczne pobieranie opłat po darmowym okresie próbnym. Poniżej przedstawiamy typowy schemat działania tego typu "promocji".

  Zwabienie klienta

  Firma proponuje założenie strony internetowej oraz wszystkie elementy, które są potrzebne do jej poprawnego działania zupełnie za darmo. Analizując ofertę nie sposób znaleźć jakiejkolwiek informacji na temat opłat, nawet tych które mają pojawić się w przyszłości. Wszędzie widać tylko słowa ZA DARMO. Osoba nieświadoma w co jest wciągana zakłada stronę internetową - chociażby z ciekawości.

  Uzależnienie klienta od siebie

  Klient po założeniu strony traci czas (lub pieniądze), ponieważ stronę założoną z SZABLONU trzeba uzupełnić SAMODZIELNIE. Przy okazji drukowania ulotek lub wizytówek zamieszcza na nich informacje o adresie strony internetowej. W rozmowach ze znajomymi, firmami współpracującymi, lub klientami także podaje adres strony internetowej (...) po prostu promuje własną stronę internetową w sposób jaki się tylko da. Wszystko wygląda idealnie, a z upływem czasu klient nie wyobraża sobie firmy bez strony internetowej.

  Cykliczne pobieranie opłat

  Po 3 miesiącach (czasami po 6 miesiącach) klient otrzymuje e-mail z informacją, że kończy się darmowy okres abonamentowy za jego stronę! Dopiero w tym momencie w sposób jasny i zrozumiały przedstawione są warunki korzystania ze strony internetowej. Trzeba zapłacić za:

  • szablon strony - ok. 300zł
  • serwer hostingowy - ok. 300zł
  • domenę - ok. 150zł
  • konta pocztowe, filtry antyspamowe i antywirusowe, itd.
  aby przedłużyć usługę na kolejny okres abonamentowy, który trwa standardowo 1 rok. Sumarycznie koszt tego przedłużenia może wynieść nawet 1000zł. Po roku cała sytuacja się powtarza. W tym momencie klient staje przed pytaniem:


  Czy zapłacić 1000zł czy zrezygnować ze strony, w którą tak dużo zainwestował i którą tak dużo osób zna.

  Oprócz opisanego wyżej i wątpliwie uczciwego postępowania chcielibyśmy zaznaczyć, że strony tworzone z szablonu nie różnią się prawie niczym od pseudo-stron, które opisujemy w odpowiedzi na pytanie "Co nas odróżnia od innych firm i osób tworzących strony internetowe?".

  Ukryj
 • Ile trwa tworzenie strony internetowej?

  Pokaż odpowiedź. Kliknij, aby przeczytać...

  Czas minimalny jaki należy poświecić na tworzenie strony internetowej i rozpoczęcie akcji promocyjnej to około 10 dni roboczych. Oczywiście okres ten może się wydłużyć w przypadku bardzo dużych projektów lub specyficznych branż, które wymagają poświęcenia większej ilości czasu.

  Przykładowy harmonogram prac

  Realizacja reklamy Internetowej, której elementem jest profesjonalna strona internetowa, składa się z wielu etapów, których liczba może być bardo duża. Poniżej przedstawiamy standardowy harmonogram prac:

  • wywiad z klientem. Zebranie informacji i materiałów
  • analiza rynku w danej branży: klient-konsument
  • analiza rynku w danej branży: konkurencja
  • przegląd nowinek oraz rozwiązań reklamowych stosowanych w danej branży na świecie
  • projekt mapy strony internetowej. Koncept strony internetowej
  • konsultacje z ekspertami
  • konsultacje z KLIENTEM (od tego momentu stały kontakt z klientem)
  • prototyp części wizualnej strony internetowej
  • właściwa realizacja strony internetowej
  • testy strony internetowej
  • poprawki (uwagi ze strony klienta)
  • uruchomienie strony internetowej
  • akcja reklamowa (promocyjna)
  • stały nadzór i monitorowanie strony internetowej

  Mamy nadzieje, że po zapoznaniu się z wyglądem minimalnego procesu produkcyjnego strony internetowej nie pozwolą się Państwo "nabrać" na "profesjonalną" stronę internetową za 300zł lub stronę internetową "ZA DARMO".

  Ukryj
 • Ile to kosztuje?

  Pokaż odpowiedź. Kliknij, aby przeczytać...

  Ceny za tworzone przez nas strony zaczynają się od 600zł.
  Najczęściej realizujemy projekty za 1000zł-1200zł.

  Dlaczego inni proponują strony za 300zł, 200zł lub nawet za 100zł?

  Wiele osób proponuje strony internetowe za 300zł, 200zł lub nawet za 100zł. Najczęściej dotyczy to produktu, który my nazywamy "okładką". A z "okładką" jest jak z książką, która na "pierwszy rzut oka" wygląda dobrze, natomiast jej zawartość jest bezwartościowa.

  Utworzenie profesjonalnej strony internetowej, to kilka etapów, których prawidłowa i rzetelna realizacja trwa co najmniej 2 tygodnie (przeczytaj odpowiedź na pytanie "Ile trwa utworzenie strony internetowej?").

  Czy 2 tygodnie pracy za 300zł jest opłacalne? Oczywiście, że nie.

  Twórcy stron za 300zł zajmują się tylko jej wizualną częścią - tym co widzisz. Jednakże, aby reklama jaką jest strona internetowa była skuteczna o wiele ważniejsze są inne elementy - te których nie widać "gołym okiem". Każdy obiecuje, że strona będzie dobrze zaprojektowana "technicznie", że będzie na wysokiej pozycji w wyszukiwarkach internetowych, (...), że oczywiście wszystko co trzeba zostanie zrobione.

  Jak to jest możliwe, że ktoś tak chętnie wykona pracę za 300zł, której prawidłowe i rzetelne wykonanie trwa co najmniej 2 tygodnie?

  Często twórcy "okładek" za 300zł bronią się na forum internetowym, że "tak niska cena jest wynikiem tego, że strona jest prosta, bo przecież ma tylko 3 podstrony". Otóż wykonanie poprawnego projektu, z którego powstanie wartościowa strona internetowa, nawet jeżeli jest stosunkowo prosta i niewielkich "rozmiarów", wymaga sporo pracy - wartej więcej niż 300zł.

  REZULTAT-CENA-CZAS

  Koszty wykonania wartościowej strony internetowej zwrócą się bardzo szybko. Co jest największym atutem? Stronę internetową robisz raz i masz ją na tyle lat ile zechcesz. Dodawanie, usuwanie lub zmiana treści co jakiś czas, to żaden problem. Dla przykładu:

  Zrobiłeś wartościową stronę internetową za 800zł, a więc...

  • ...w 1 roku jej działania kosz reklamy to 800zł za rok.
  • ...w 2 roku jej działania kosz reklamy to 400zł za rok.
  • ...w 3 roku jej działania strona zwróciła się wielokrotnie, a koszt to niecałe 270zł za rok.
  • ... itd.

  Oto trochę statystyk uzyskanych ze współpracy z dotychczasowymi klientami:

  • najszybszy zwrot kosztów strony internetowej nastąpił po 1,5 miesiącu od jej uruchomienia
  • najdłuższy zwrot kosztów strony internetowej nastąpił po 7 miesiącach od jej uruchomienia
  • średni czas zwrotu kosztu strony internetowej to 5 miesięcy

  Ukryj

Obsługa informatyczna

 • Jak jest realizowana obsługa informatyczna?

  Pokaż odpowiedź. Kliknij, aby przeczytać...

  Świadczenie obsługi informatycznej dla firmy i domu realizujemy w 2 formach:

  • stała umowa
  • interwencja

  Stała umowa

  Stałą umowę, kierujemy do firm i instytucji, których poprawne funkcjonowanie oraz dalszy rozwój wymaga regularnego nadzoru nad sprzętem komputerowym. Zapewniamy odpowiednią, określoną w umowie ilość wizyt w siedzibie klienta w ramach zryczałtowanych opłat miesięcznych.

  Interwencja

  Interwencja, to opieka komputerowa dedykowana klientom o stosunkowo małym zapleczu informatycznym. Forma ta przewiduje szereg jednorazowych usług każdorazowo uzgadnianych i rozliczanych z klientem.

  Ukryj
 • Jakie są największe korzyści zewnętrznej obsługi informatycznej?

  Pokaż odpowiedź. Kliknij, aby przeczytać...
  Akmesoft Etatowy pracownik
  gwarancja stałego dostępu do fachowej pomocy może udać się na zwolnienie lekarskie
  niski poziom kosztów obsługi wysokie koszty zatrudnienia specjalisty
  dostęp do najnowszych technologii konieczność regularnych szkoleń związana z podnoszeniem kwalifikacji
  brak problemu z tytułu świadczeń socjalnych dla pracowników przerwy urlopowe i inne świadczenia socjalne dla pracowników
  dostęp do grupy specjalistów z różnych dziedzin informatycznych wąska specjalizacja ograniczająca dostęp do wiedzy z wybranych zagadnień
  zabezpieczenie przed odejściem z pracy przeszkolonego pracownika problem znalezienia i wykwalifikowania następcy w przypadku rezygnacji z pracy
  konsulting zawarty w cenie usługi brak gwarancji doboru optymalnych rozwiązań IT dopasowanych do potrzeb biznesu
  dowolny okres wypowiedzenia umowy konieczność zachowania okresu wypowiedzenia umowy o pracę (Kodeks Pracy)
  gwarancja poufności przetwarzanych danych (regulowana prawnie) niebezpieczeństwo wypływu ważnych informacji wew. w przypadku utraty pracownika.
  Ukryj
 • Ile kosztuje zewnętrzna obsługa informatyczna?

  Pokaż odpowiedź. Kliknij, aby przeczytać...

  Koszt obsługi informatycznej zależy od wielu czynników, a przede wszystkim od wielkości zaplecza informatycznego jakie ma klient.

  Przykładowa cena za stałą umowę, podpisaną z firmą, która ma 2 komputery wynosi 300zł/miesiąc. Przewiduje ona standardowe wizyty 2 razy w ciągu miesiąca oraz ewentualne wizyty "w razie potrzeby".

  Ukryj